ZAPRASZAMY

Poniedziałek - Piątek
800 - 2000

Sobota
800 - 1400

94 354 66 66

Armii Krajowej 3
Kołobrzeg

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest najszerszym działem stomatologii. Obejmuje profilaktykę próchnicy zębów oraz leczenie już powstałych ubytków próchniczych. Obecnie leczenie stomatologiczne stało się całkowicie bezbolesne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów możemy w estetyczny sposób korygować kształt zęba. Materiały do wypełnień, które stosujemy, Ivoclar Empress Direct (pierwsze „porcelanowe” wypełnienia), posiadają szeroką gamę kolorów, która pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie, do koloru zębów Pacjenta. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu barwy, nasyceniu, jasności i przezierności otrzymujemy efekt kameleona - kolor wypełnienia lepiej dopasowuje się do koloru zęba.

Zajmujemy się także odbudową mocno zniszczonych zębów. Takie ubytki mogą wymagać wzmocnienia.
Jedną z metod jest zastosowanie tzw. pinów okołomiazgowych. Są to cieniutkie metalowe wkłady umieszczane w części koronowej, najczęściej, żywych zębów.

Druga metoda, stosowana do zębów martwych (po leczeniu kanałowym), z dużymi brakami korony zęba, polega na odbudowie zęba na:

wkładzie koronowo-korzeniowym metalowym indywidualnie odlewanym w laboratorium
    lub
wkładzie z włókna szklanego
(korzystamy z wkładów uznawanych za jedne z najlepszych - Ivoclar FRC Postec Plus)

Wkłady z włókna szklanego charakteryzują się elastycznością zbliżoną do zębiny. Dzięki temu w zębach tak odbudowanych ryzyko złamania korzenia zęba jest mniejsze niż w zębach odbudowanych na wkładzie metalowym. Ograniczeniem dla zastosowania wkładu z włókna szklanego jest to, iż uszkodzenie zębów nie może znajdować się poniżej linii dziąsła. Dzieje się tak, ponieważ materiał służący do osadzania wkładów z włókna nie toleruje wilgoci podczas pracy.
Zęby odbudowane na wkładach koronowo-korzeniowych często kwalifikują się jako zęby filarowe do koron i mostów. O tym decyduje lekarz po ocenie zdjęcia RTG takich zębów.

Dążymy do uzyskania takich efektów, dzięki którym Pacjent wychodzi z gabinetu uśmiechnięty i zadowolony.

© 2009-2024 Stomatologia Kołobrzeg