ZAPRASZAMY

Poniedziałek - Piątek
800 - 2000

Sobota
800 - 1400

94 354 66 66

Armii Krajowej 3
Kołobrzeg

Leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne (kanałowe) - polega na rozpoznawaniu i leczeniu chorób miazgi zęba. Pacjent trafiający z bólem zęba najczęściej kwalifikuje się do takiego leczenia. Leczenie kanałowe odbywa się z reguły na 2 lub 3 wizytach. Pierwszym etapem jest najczęściej dewitalizacja zęba (zatrucie) polega to na założeniu do ubytku zębowego na obnażony nerw środka chemicznego co prowadzi do umartwienia miazgi. Kolejna wizyta to usunięcie chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba (ekstrypacja). W trakcie tego zabiegu następuje opracowanie kanałów.
Podstawową metodą opracowywania kanałów jest mechaniczne opracowanie kanałów (ręczne) przy użyciu narzędzi ręcznych,oraz środków dezynfekujących do odkażania i płukania kanałów. Opracowane i osuszone kanały wypełniamy ćwiekami gutaperkowymiKorzystając z najnowszych osiągnięć w dziedzinie endodoncji w naszej przychodni stosujemy maszynowe opracowanie kanałów przy użyciu ENDOPILOTA, który pozwala na:

  • precyzyjne określenie długości kanału,
  • idealną dokładność opracowania kanałów, nawet w przypadku zakrzywionych kanałów,
  • wypełnienie kanałów metodą płynnej gutaperki.Leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z wielu nowoczesnych metod, która dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Leczenie pod mikroskopem wygląda podobnie do tradycyjnego leczenia kanałowego. Mikroskop zapewnia widzenie w powiększeniu (do 25 razy) co umożliwia lekarzowi bardzo precyzyjną pracę w niewielkim polu zabiegowym poniżej 1mm². Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala m. in. na :

Do leczenia pod mikroskopem używa się specjalnych, giętkich, bardzo cienkich, wytrzymałych i jednorazowych narzędzi, systemów ultradźwiękowych oraz mikrosilników endodontycznych. Mimo pozornie wyższych kosztów leczenia jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż usunięcie zęba i wstawienie implantu czy innego uzupełnienia protetycznego.

Leczenie endodontyczne często jest kontrolowane poprzez wykonanie zdjęcia RTG zęba.


Ząb przeleczony kanałowo możemy odtworzyć materiałem kompozytowym do wypełnień. Doświadczenie lekarza w połączeniu z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń i metod leczenia umożliwia zachowanie zęba w prawidłowym zdrowiu w jamie ustnej przez wiele lat.


© 2009-2024 Stomatologia Kołobrzeg