ZAPRASZAMY

Poniedziałek - Piątek
800 - 2000

Sobota
800 - 1400

94 354 66 66

Armii Krajowej 3
Kołobrzeg

Implanty zębowe

Implant - to śruba tytanowa, która po umieszczeniu w dziąśle (w kości) dzięki swej biozgodności ulega osteointegracji tzn. trwałemu połączeniu tytan – kość, dzięki czemu imituje korzeń utraconego zęba.
W zależności od indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań anatomicznych każdego Pacjenta stosowane są różne rodzaje implantów. Znaczący jest kształt kości, jej ilość oraz odległość między zębami sąsiadującymi z luką po utraconym zębie. Lekarze zwracają także uwagę na to, jakiego rodzaju odbudowa jest planowana. Zawsze przed wstawieniem implantu konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań, wykonanie RTG. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan zębów sąsiadujących.Zabieg zakładania implantów stomatologicznych składa się z trzech etapów.
1. Wszczepienie implantu - jest to zabieg chirurgiczny, polegający na wywierceniu w wyrostku zębowym otworu w celu wkręcenia implantu.
2. Wkręcenie śruby gojącej - odsłania się implant i wkręca się śrubę gojącą.
3. Zamocowanie sztucznego zęba - założenie łącznika, czyli filaru protetycznego, na którym mocowana jest korona i samego sztucznego zęba.Zaawansowane technologie i specjalistyczny sprzęt sprawiają, że implanty są dostępne prawie dla wszystkich. Jednak jak każdy zabieg, leczenie implantologiczne wymaga odpowiedniego planowania, wiedzy i umiejętności operatora oraz współpracy ze strony pacjenta. Obecnie implantologia pozwala nam na zastosowanie stabilnych, estetycznych uzupełnień protetycznych.

© 2009-2024 Stomatologia Kołobrzeg