ZAPRASZAMY

Poniedziałek - Piątek
800 - 2000

Sobota
800 - 1400

94 354 66 66

Armii Krajowej 3
Kołobrzeg

Stomatologia estetyczna

Usunięcie kamienia nazębnego
Jest to zabieg polegający na usunięciu złogów nazębnych przy pomocy wibracji ultradźwiękowych. W momencie zetknięcia się scalera z kamieniem następuje przeniesienie wibracji na złogi nazębne, odłamywanie ich i usunięcie z powierzchni zębów. Uzupełnieniem scalingu jest piaskowanie. Piaskowanie polega na oddziaływaniu strumienia wody, z piaskiem zawierającym drobinki sody, pod dużym ciśnieniem na płytkę nazębną. Ma to na celu usunięcie osadów, dzięki czemu powierzchnia zęba staje się gładsza i jaśniejsza. Zakończeniem zabiegu jest polerowanie specjalną pastą.
Zabieg ten jest bezpieczny i bezbolesny, należy go powtarzać co 6 miesięcy. Regularne usuwanie kamienia jest bardzo istotne. Kamień nazębny, stanowi siedlisko bakterii i sprzyja rozwojowi stanu zapalnego (krwawienie dziąseł, zapalenie dziąseł i przyzębia). Prowadzić to może do poważnych problemów, ubytków zębowych, chorób i zapalenia dziąseł, zanik przyzębia, odsłonienie korzeni zębów a w efekcie do paradontozy (rozchwianie zębów).Wybielanie zębów - proponujemy dwie metody:

Wybielanie zębów w domu żelem Philips Zoom NiteWhite.
Philips Zoom NiteWhite to miętowy żel wybielający aplikowany na noc do specjalnie i indywidualnie wykonanych nakładek. Podczas wizyty diagnostycznej lekarz wykonuje wycisk zębów w celu wykonania indywidualnych nakładek wybielających. Pacjent otrzymuje preparat wraz z nakładkami oraz instrukcje jak stosować i aplikować żel. Kuracja trwa 9-18 nocy.


Wybielanie zębów w gabinecie, przy pomocy lampy Beyond.
Szybkie, bezpieczne i skuteczne wybielanie. Urządzenie wybielające Beyond emituje zimne niebieskie światło wysokiej częstotliwości na zaaplikowany na zęby żel. Zabieg trwa ok. 1,5 godz. w trzech sesjach po 10-15 min. Dodatkowo pacjent otrzymuje indywidualnie wykonane nakładki oraz preparat Philips Zoom NiteWhite na 3-6 dni w celu utrwalenia koloru wybielanych zębów.


W celu zachowania jak najlepszych efektów wybielania należy, zarówno w trakcie jak i kilka dni po wybielaniu, przestrzegać „białej” diety. Najlepiej zrezygnować z kawy, herbaty, ciemnego wina, soków owocowych, jagód. Ma to na celu ustabilizowanie się koloru zębów oraz utrzymanie efektu wybielania przez dłuższy czas.

Wybielanie zębów martwych
Zęby leczone kanałowo z upływem czasu mogą przebarwić się, zrobić się sine. Przebarwienie zębów, szczególnie przednich, jest problemem estetycznym. W związku z tym przeprowadza się zabieg wybielania zębów martwych (wybielanie od wewnątrz). Pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest RTG zęba, w celu oceny prawidłowości leczenia kanałowego. Wybielanie martwego zęba rozpoczyna się od ponownego otwarcia i opracowania komory zęba. Wewnątrz korony zęba umieszcza się specjalny preparat, OPALESCENCE ENDO, przeznaczony do wybielania martwych zębów. Otwór w komorze zamyka się opatrunkiem tymczasowym - fleczerem. Wkładkę wybielającą wymienia się co kilka dni, do czasu uzyskania pożądanego efektu, zwykle kilka razy. Po zakończeniu wybielania zamyka się komorę zęba zakładając wypełnienie kompozytowe.


Licówka porcelanowa
Jest to cienki płatek porcelany nakładany na delikatnie oszlifowaną zewnętrzną wargową powierzchnię zęba. Licówka likwiduje nierówności , przebarwienia, maskuje pęknięcia, koryguje kształt, zamyka diastemy (szpary między zębowe), odbudowuje odłamane fragmenty zębów. Licówki porcelanowe nie odróżniają się od własnych zębów.


Inlay, Onlay są to wkłady koronowe, którymi uzupełniamy najczęściej rozległe ubytki w zębach bocznych (przedtrzonowych i trzonowych). Wykonywane są najczęściej z kompozytu lub porcelany. Charakteryzują się dużą trwałością i wysoką estetyką. Inlay stosujemy do odbudowy zęba w niewielkim zakresie, natomiast onlay odbudowuje duże powierzchnie zęba wraz z guzkami zębowymi a niekiedy całą powierzchnię żującą.


Biżuteria nazębna jest to bezpieczny nie toksyczny kryształ przymocowany do zęba takim samym materiałem jakim mocuje się zamki ortodontyczne stosowane w aparatach stałych. Jest możliwość wybrania różnych kolorów i wielkości kryształków. Kryształowy kamień doda blasku uśmiechowi.


Poniżej odnośnik do dodatkowych informacji w postaci przyjaznych animacji i opisów.

Licówki dentystyczne Zobacz
Inlay Onlay Zobacz

© 2009-2024 Stomatologia Kołobrzeg